2017’de Yapılması Beklenen Yapay Zeka Seviyesi

Ekonomi ve Daha Bir Çok Alanda Kurtarıcı Olabilir; Öğrenebilir ve uygulayabilir teknolojisinin ardından gelişen yapay zekanın farklı alanlarda geliştirilmesi amaçlanıyor ve hatta sağlanıyor.Bu görüşle yapay zeka için bir sınır belirlemek mümkün değil.

2017’de yapay zekadan en çok yararlanması beklenen sektör iş dünyası olacak. İşletme sahipleri (küçük ya da büyük ölçekli) yapay zeka ile işlerinin başında olmasa dahi işleri yürütebilecek. Bu noktada ise yapay zekanın sistemlere entegre edilip, iş öğretilmesi yeterli olacak. Veri işleme, araştırma yaparak veri derleme gibi pek çok işlem iş dünyasına yönelik farklı çözümler sunacak.

Büyük Firmalar Yapay Zekayı Sunacak; Şu anda Google ve Apple gibi pek çok marka halihazırda yapay zekadan yararlanırken milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan uygulamalar üzerinden daha pratik bir yapay zeka kullanımı sağlanacak. Baidu, Facebook, Microsoft gibi markaların yeni çalışmaları ile birlikte 2017 normal kullanıcılara bile daha yakın bir konuma gelecek, iş çözümlerimiz farkında olmasak dahi yapay zeka ile gelişecek, kolay bir hale gelecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*