AA Objektiflerinden Rize’de 15 Temmuz Sergisi Açıldı

Rize Valiliği iş birliğiyle AA foto muhabirlerinin objektifinden, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve sonrasında çekilmiş fotoğraflardan oluşan “15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi” Tuzcuoğlu Memişağa Parkı’nda ziyarete açıldı.

Serginin açılışını Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal, Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Jandarma Komutanı Albay Semih Coşkun, Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ile çok sayıda vatandaşla gerçekleştirdi.Bektaş ve beraberindekiler bir süre sergiyi inceledi.

Vali Bektaş, açılışın ardından yaptığı açıklamada, Anadolu Ajansı’nın fotoğraflarla çok önemli bir tarihi milletin zihninde canlı tutmayı başardığını belirtti.

Türkiye’de 2016 yılında büyük problemin yaşandığına işaret eden Bektaş, “249 vatandaşımızı şehit verdik. Çok sayıda vatandaşımız gazi oldu. Ülkemiz çok ciddi bedel ödedi ve ödemeye devam ediyor. Geçmişe baktığımızda bu olay yüz akımız değil, kara bir leke. Yeniden olmaması için bazı şeyleri dikkatle incelemeli, olaylara olup bitmemiş muamelesi yapamayız.” dedi.

Sorumlularının sonuçlarına göre faturayı ödemesi gerektiğine vurgu yapan Bektaş, şunları söyledi: “Bizim coğrafyamız, komşularımız ile sorunlu bir coğrafyada yaşıyoruz. Sorunlu bir coğrafyada sorunsuz yaşamaya çalışıyoruz. Bu memleketin aziz milletin başına bu sıkıntıları açanlar bedelini mutlaka ödemeli.

Bu işin affı olmamalı. Türkiye’nin her tarafındayız herkes 24 saat ayakta. Milletimiz, kadını erkeği, çoluğu çocuğu, genci yaşlısı herkes hep beraber geleceğine sahip çıktı. Nerede olduğu gibi? Çanakkale’de olduğu gibi. Ben 15 Temmuz’u Çanakkale’ye çok benzetiyorum. Bu millet üzerinde hesap yapanlar bunu hesaba katarlar artık bundan sonra. Bu millet o hesapları yemedi yemeyecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize Günübirlik Turlar Ucuz Hosting