Akıllı saat satışı yüzde 16.9 oranında yükseldi

ABD merkezli araştırma şirketi olan International Data Corporation (IDC), akıllı saat satış rakamlarını açıkladı. Buna göre; 2016’da dünya genelinde 102.4 milyon adet akıllı saat satıldı. ABD merkezli araştırma şirketi olan International Data Corporation (IDC), akıllı saat satışları ile ilgili araştırmada bulundu. 2016 yılı 4. çeyrek küresel akıllı saat satış oranlarını açıklayan şirket, dünya genelinde 33.9 milyon adet akıllı saat satıldığını açıkladı.

Satışlar bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16.9 yükseldi. Daha çok ABD’de etkin olan Fitbit 6.5 milyon adetle, satışları yüzde 22.7 düşse de pazar liderliğini korudu. Yıllık verilere bakıldığında da benzer bir tablo karşımıza çıktı. 2016’da dünya genelinde 102.4 milyon adet akıllı saat satıldı.

APPLE BAŞARISI KENDİNİ GÖSTERDİ

IDC, giyilebilir teknolojilerde 2016’nın son çeyreğinin, yıl genelindeki düşüşe rağmen, Apple için en başarılı çeyrek olduğunu vurguladı. Raporda Watch 2’nin düşük fiyatlı modelinin bulunmasının, yeni modele GPS gelmesinin bu başarıda etkili olduğunu belirtti. ‘Kara Cuma’nın da etkisiyle Apple son çeyrekte satışlarını %13 artırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize Günübirlik Turlar Ucuz Hosting Rize Günübirlik Turlar