Apple Üretimi Hindistana Taşınıyor!

Apple bazında duyurulan son gelişmeler Apple’ın varolan problemlerini çözebilmek adına yeni bir değişikliğe gidebileceği ve Çin ülkesinin sınırları dışına çıkarak üretimlerini bundan sonra Hindistan ülkesinde yapabileceği belirtildi.Bu konuyla ilgili iddialar oldukça güçlü olduğu gibi özellikle tarihler de paylaşıldı. İddialara göre 2017 yılının Nisan ayı itibariyle Apple üretimlerini tamamen Hindistan’a taşıyacak ve artık Çin yerine Hindistan üzerinden tüm dünyaya erişme şansı elde edecek.

Böyle bir değişikliğin yapılması kuşkusuz Çin ciddi bir handikap yaratacak. Bu bakımdan 2017 yılının Nisan ayına kadar geçecek hazırlık sürecinde Çin’deki üreticilerden ve tedarikçilerden Apple’a önemli bir destek verilebilir ve karardan dönülmesi adına çeşitli teşvikler sağlanabilir. Şu an için iddialardan ibaret olan bu durum görüşmelere göre farklı sonuçlanabilir.

Apple’ın Amerika Birleşik Devletleri’ne dönme noktasında kesin kararını verdiği belirtilirken Çin sonrasındaki en cazip pazar Hindistan olarak görülüyor ve bu bakımdan Çin sonrasında yeni bir Hindistan macerasının başlaması Apple adına sürpriz olmayacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*