Apple Watch Büyümeye Devam Ediyor

Ünlü teknoloji devlerinden birisi olan Apple’ın dün kayıt altına aldığı çeyreği takiben Analistler tarafından tatil çeyreğinde Apple Watch’ın performansının göz yaşartıcı derecede iyi olduğunu ortaya çıkardı.Raporlara göre Apple Watch ile rekor sahibi Apple bugünkü oranların bu güçlü performans gösterdiğini analistlere ispatla göstermiş oldu.

Bir bütün olarak satış takibi yapan endüstri, yıllık yüzde 1 artarak 2016 yılında 8,2 milyona kadar yükseldi. Verilere göre, Apple Watch, geçen çeyrekte yüzde 63,4’lük bir pazara sahip oldu. Samsung, pazarın yüzde 9,8’iyle ikinci sırada geldi.

Apple Watch, 2015 yılının son çeyreğinde 5,1 milyon olan hafif çeyreklik sevkiyatlar görmüştü. Apple’ın bu çeyrekteki başarısı, şirketin mal varlığına büyük bir yığın bırakmasını sağladı. Apple’ın Serisi 2 Serisi için talep batı pazarlarında tatil çeyreğinde de “şaşırtıcı derecede güçlü” olarak nitelendiriliyor.

Tim Cook, tatil sezonu boyunca Apple’ın rekor bir çeyrek gördüğünü sürekli vurguladı ve tatil talebinin o kadar güçlü olduğunu belirtti ki Apple buna ayak uyduramadı. Analist firmaları en iyi tahminleri yapar bunlardan biri Strategy Analytics ancak bunlar tamamen doğru olduğu garanti edilemez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*