Başbakanım Karayolları Rize’deki Yolu Unuttu

Doğu Karadeniz Bölgesini Doğu Anadolu ve GAP’a bağlayacak Rize-Erzurum karayolunda duble yol yapım çalışmaları durmuş durumda. Dünyadaki en uzun 3.çift tüplü Tünel olan 14.700 metre uzunluğundaki Ovit Tünelinde delme işlemleri 16 Kasım 2016 günü tamamlanmıştı. Başbakan Binali Yıldırım’ında katılımıyla Tünelde ‘’Işık göründü’’ töreni yapılmıştı.14.700 metrelik çift tüplü tünelde delme işlemleri 4 yılda tamamlandı.13 Mayıs 2012 yılında zamanın Başbakanı R.Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Ovit Tüneline çıkan duble yollarda çalışma henüz başlamaması bölge insanını karamsarlığa itiyor.

Başbakan Yıldırım ‘’2017 sonu duble yol tamam’’ demişti
16 Kasım 2016 tarihinde yapılan ışık göründü töreninde Başbakan Binali Yıldırım Tünele çıkan duble yol çalışmasındaki sıkıntıya değinerek’bu tünel 2017 sonunda bitmiş durumda trafiğe açılmış hale gelecektir.Rize-Erzurum kış mevsimindede hasret gidermiş olacaktır.İkizdere-Ovit Tünel arası duble olacak şekilde çift şerit yol olarak hizmete girecektir’talimatını vermesine rağmen bugüne kadar yolda yapımı devam eden bazı Tüneller haricinde hiçbir çalışmanın olmadığı görüldü.

Duble yola Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın ayrı önem verdiğini söyleyen vatandaşlar’yolumuz duble yapılmayacak idi ise tünel niye yapılıyor.Cumhurbaşkanımız ve Meclis Başkanımızın takibinde olan yolu maalesef Karayolları Genel Müdürlüğü unutmuş.Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından İkizdere-Ovit Tüneli girişi olan Sivrikaya köyüne kadar halen plan,proje ve ihale gerçekleştirilmemesi işin savsaklandığı endişesini doğuruyor.Tünel boşuna mı yapılıyor.Şimdi olmazsa ne zaman yapılacak’dediler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*