BTK Hacker Ekibi Kuruyor!

BTK Planları Uygulamaya Geçirmeye Başladı. BTK bazında oluşturulacak siber savunma ekibi için başvurular alınmaya başlandı.BTK bazında yürütülen çalışmalar kapsamında başvuruların önü açıldı. Ekibe başvuracak olan yada başvuru yapan kişiler öncelikli olarak sınava tabi tutularak teknik anlamda yeterlilikleri ölçülecek. Eğitim ve sınavların ardından ekipte olmaya hak kazanan kişiler, oluşturulan gruba dahil edilecek ve Türkiye’de özel çalışmalara başlayacak.

Maaşlar 6 bin TL Civarı!

Özellikle çalışma süresinin olmayacağı ve olası güvenlik tehditlerine karşı sürekli çalışma yaparak devletin kurumlarını ve özel dosyalarını koruma noktasında görev alacak kişiler minimum 6 bin TL maaş alacak. Maaşların teknik yeterlilik ve özellikle kişilerin istihdam edileceği pozisyonlara göre 10 bin TL’ye kadar da artabileceği belirtildi.

Başvurular İnternet Üzerinden Online Olarak Yapılıyor

Oluşturulacak özel ekibe katılmak isteyenlerin müracaatlarını internet üzerinden yapabilmesi mümkün. Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu resmi internet sitesi üzerinde oluşturulmuş başvuru formunu doldurarak sizler de bir sonraki aşama için hak kazanabilirsiniz.

https://kariyer.btk.gov.tr/usom/ adresi üzerinden erişim sağlayacağınız kariyer başvuru sayfasından kimlik, eğitim, bilgisayar, yabancı dil ve sertifika gibi pek çok bilgiyi girmeniz gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*