Devlet Bahçeli’den MHP Teşkilatına Hollanda Emri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına Hollanda’yı protesto etme etkinliklerine katılma emri verdi.MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hollanda ile yaşanan kriz hakkında açıklamalarda bulundu. Yalçın, teşkilatın protestolara katılacağını duyurdu.

Yalçın şu ifadeleri kullandı;
“Sıradan hadiseler değil bunlar. Cumhuriyet hükümetlerinin bakanlarını Avrupa ilkesinde kendi vatandaşlarıyla alakalı olarak engellemenin dünya tarihinde eşi ve benzeri nadiren görülmüştür. Demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden bir ülkede bu tip uygulamaları görmek fevkalede üzücü ve kabul edilemez bir hadise.

MHP Avrupa’daki konfederasyonlarını uyardı. Avrupa Türk Konfederasyonu Başkanı’na talimat gereğiyle, Dışişleri Bakanlığı’nın inmesi gereken havaalanında oturma eylemi başlattı. Bu bir destektir, demokratik taleptir.

DAVA ARKADAŞLARIMIZ PROTESTO EDECEK

Dava arkadaşlarımız Hollanda’nın kanunlarına uygun şekilde protestolarını ortaya koyacaklar. Ancak Avrupa’da böyle bir tavrın ortaya çıkmış olmasını hayretle karşılıyoruz. Avrupa bunu yapmamalıydı Irkçı söylemlerle eski Nazi dünyasının söylemleriyle, nasyonal sosyalizmin terminalojisiyle kendi ülkelerinde seçim kazanmak peşindeler.

Modern dünyada bunu hiç kimseye anlatamazsınız. Bu noktada parti olarak tavrımız nettir.
Demokrasiden ve insanların özgürlüklerinden bahsedeceksek Avrupa medeniyeti iflas etmenin eşiğinden kurtulup gerçek dünyaya dönmek zorundadır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*