En az riskle yatırım yapabilmek için dikkat etmemiz gerekenler

Sydinvest gibi bir yatırım fonunun felsefesi, yatırımcıların iyi bir getiri elde etmelerini ve daha faydalı bir yaşam sürmelerini kolay ve güvenli kılmaktır. Sydinvest, bir veya daha fazla Sydinvest fonunda yatırım birimleri satın alarak farklı türlerde menkul kıymetlere yatırım yapma fırsatı sunar.

Birimler tasarruflarını en üst düzeye çıkarmak isteyen herkes için mükemmel bir seçenek sunar. Menkul kıymetler piyasalarındaki gelişmelere paralel olarak Sydinvest, fon yelpazesini genişletti ve şu anda çoğu yatırımcının ihtiyaç ve gereksinimlerini kapsayan dört farklı fon sunuyor.

Özel bir yatırımcı mısınız yoksa kurumsal bir müşteri misiniz?

Sydinvest, çok çeşitli yatırım fırsatları sunmaktadır. Devam etmeden ve birimler satın almadan önce, portföyünüzü ihtiyaç ve beklentilerinize göre ayarlamak için hesap yöneticinize başvurmanızı öneririz. Mümkün olan en iyi danışma hizmetlerini aldığınızdan emin olmak için lütfen aşağıdakileri seçin:

Özel Yatırımcılar

Kurumsal Müşteriler
– Yardım Tablosu
– Sydinvest Master Verileri

Nasıl yatırım yapılır?

Yatırım yapmadan önce, yatırımlarınızı nasıl planlamak istediğinizle ilgili birkaç soruyu dikkatlice düşünmeniz önemlidir. İhtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi yatırım ufku, getirisi ve kısa ve uzun vadede risk olarak tanımlamanız gerekecektir.

Yatırım alanı

Uzun vadeli bir yatırım, yani önümüzdeki birkaç yıl içinde ihtiyaç duymayacağınız bir para arıyorsanız, portföyünüzü büyük bir özsermaye payına ve düşük bir tahvil payına sahip olarak derlemek iyi bir fikirdir. Bu derleme, size uzun yıllar boyunca yüksek oranda öngörülen toplam getiri sağlayacaktır.

Aksine, çok uzak olmayan bir gelecekte paranıza ihtiyacınız olacaksa (örneğin, bir ev ya da araba almak istiyorsanız), parayı kullanmak istediğinizde, riskli bir yatırımın değerinde düştüğünü görebilirsiniz. Bu nedenle yatırım ufkunuz kısa vadeli ise, öncelikle düşük fiyat dalgalanmalarına sahip tahvil fonlarına yatırım yapmanızı öneririz.

İade ve risk iştahı

Menkul kıymetlere yatırım yaparken geri dönüş ve risk iştahı yakından ilişkilidir. Genel bir kural olarak, üstlenmeye istekli olma riskiniz arttıkça, yatırımlarınızda elde edeceğiniz getiri de artar.

Yüksek riskli yatırımları seçerseniz, düşük riskli yatırımlara kıyasla nispeten büyük fiyat dalgalanmaları beklemelisiniz. Daha büyük bir risk almak için “ödülün”, düşük riskli yatırımların getirisinden daha yüksek bir tahmini getiridir.

Bu sayfalardaki bilgiler yatırımlarınızı şimdiki ve gelecekteki ihtiyaç ve gereksinimlerinize göre uyarlamanıza yardımcı olur.

Danışmanlık hizmetleri

Sydinvest, her biri belirli bir yatırım alanını kapsayan fonlar sunar. Bazı fonlar öz sermaye yatırımlarına, bazıları tahvil yatırımlarına odaklanır. Hesap yöneticiniz seçiminizi yapmadan önce size menkul kıymet yatırımları hakkında bilgi verecektir – ve sonuç, özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir menkul kıymet portföyü olacaktır. Lütfen hesap yöneticinizle bir toplantı ayarlamaktan çekinmeyin.

Yatırım birimleri alımı

Herhangi bir Sydinvest fonunda bir yatırım birimi satın alırken, fonun sermayesinin ortak sahibi olursunuz. Her Sydinvest fonu çok çeşitli hisse senetlerine ve tahvillerine yatırım yapmakta olup, bu, sahip olduğunuz her bir yatırım biriminin, farklı menkul kıymetlerdeki mülkiyet payına eşit olduğu anlamına gelir.
Sydinvest yatırım birimlerine sahipseniz bankanızla bir gözaltı hesabına yatırılabilirler.

Yatırımların geri dönüşü

Devam eden varlık yönetimi, yatırımlarınızın değerini artırmak için iyi bir fırsat sunar. Değerdeki toplam artış yatırımcılara tahakkuk eder.

Yatırım Yönetimi

Yatırımlarınızı yönetmek zaman alıcı bir mesele olabilir, peki neden bize bırakmıyorsunuz?

Sydinvest’in menkul kıymet uzmanları, fon menkul kıymet alım satımının beklenen piyasa gelişmelerinin dikkatlice analizine tabi tutulduğu, devam eden fon varlık yönetiminden sorumludur. Portföy kompozisyonunuzu değiştirmek kolaydır: bankanızda bir gecede yatırım birimleri satın alınabilir ve satılabilir.

Vergi bilgisi

Bu fon Danimarka’da yetkilidir ve Danimarka FSA tarafından düzenlenmektedir. Ayrıca, fon Almanya, Lüksemburg, Finlandiya, İsveç ve Norveç’te pazarlama için onaylandı.
Vergi danışmanınız size yabancı yatırım fonlarının vergilendirilmesi hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize Günübirlik Turlar Ucuz Hosting Rize Günübirlik Turlar