Hasan Karal: İki Başlılık Kalkacak Son Sözü Millet Söyleyecek

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, referandum ve yeni anayasayı değerlendirdi, Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın yetki karmaşasındaki iki başlılığın başkanlık sistemiyle kaldırılacağını ve referandum ile son sözü milletin söyleyeceğini kaydetti.

Milletvekili Karal, AK Parti Rize teşkilatlarının düzenlemiş olduğu ocak ayı genişletilmiş ilçe danışma meclisi toplantıları kapsamında Kalkandere, Derepazarı ve İyidere ilçe danışma toplantılarına katıldı. Karal, toplantılarda yeni anayasa, referandum ve cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili teşkilat mensuplarına bilgiler verdi.

Karal, ilçe danışma meclisi toplantılarındaki konuşmalarında, “Ak parti kadar güçlü bir siyasi parti Türkiye’de yoktur. Bu, sizlerin çalışmaları ve gayretleriyle oldu. Geldiğimiz nokta olarak önümüzde ciddi bir dönemeç daha var. Bu da muhtemelen nisan ayında olacak referandumdur. 2002 yılından beri birçok seçim geçirdik. Allah’a şükürler olsun hepsinden alnımızın akıyla çıktık. Türkiye çok zor günler geçirmektedir. Gerek dünyadaki gelişmeler gerekse bölgemizdeki gelişmeler Türkiye’nin de ciddi anlamda problemler yaşamasına sebep olmaktadır. Bütün bu zorlukları atlatabilmemiz için Türkiye’de güçlü bir iradeye ve güçlü bir yönetim anlayışına ihtiyacımız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize Günübirlik Turlar Ucuz Hosting