IŞİD bomba Yüklü Araç Patlattı 30 Sivil Hayatını Kaybetti

Musul’da terör örgütü IŞİD ile Irak güçleri arasındaki savaş daha da gerginleşiyor. Terör örgütü bomba yüklü bir aracı patlattı. Ortaya çıkan korkunç görüntüler kameralar tarafından an be an kaydedildi. Bu arada IŞİD’e ait bomba yüklü bir diğer aracın ABD’nin başını çektiği koalisyon güçlerince havaya uçurulması sonucu 30 sivilin hayatını kaybettiği iddia ediliyor.

Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’da Irak güçlerinin terörö örgütü IŞİD’e karşı yürüttüğü savaş gittikçe kızışıyor. Terör örgütü bomba yüklü araçlarla saldırıyor. IŞİD’in infilak ettirdiği bomba yüklü bir araç etrafa inanılmaz derecede büyük bir alev topunun yayılmasına neden oldu. Olayla ilgili bir can kaybı bilgisi henüz mevcut değil.

Ayrıca gün içinde yine bir bombalı araç haberi geldi. IŞİD’i hedefleyen hava saldırısı sivilleri bu kez vurdu. Yerel medyanın paylaştığı bilgiler doğrultusunda Musul’da terör örgütü IŞİD’e ait bomba yüklü bir aracın, ABD’nin başını çektiği koalisyon güçlerine ait savaş uçakları tarafından havaya uçurulduğu ve patlamada Sanajeira aşiretine üye olduğu belirtilen 30 sivilin hayatını kaybettiği iddia edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*