Kadın Erkek İlişkileri Nasıl Olmalı – Uzmanından Tavsiyeler

Kadın Erkek İlişkileri Nasıl Olmalı yıllardır insanların kafasında cevabını bulmamış bir soru olarak günümüze taşınmıştır. Eşler arasında ilişkilerde yalan söylemek her zaman ilişkinin yanlış yönlere çekilmesine neden olur. Kadın erkek ilişkilerinde karşılıklı olarak açık konuşmak ve her zaman doğruları söylemeyi tercih etmek ilişkilerin daha ileriki boyutlara taşınmasını sağlayabilir.

Kadın ve erkek ilişkilerinde yıllardır eşlerin sorun yaşadığı bir başka konu da bir birlerine olmaları gerektiği kişilerin kılıflarına sokmaya çalışmalarıdır. Günümüzde evli kişilerin veya sevgili olan kişilerin en fazla sıkıntı çektikleri sorunlardan birisi de eşlerin birbirlerini tam olarak dinlemeden konuşma sistemini hemen tartışmaya dökülmesidir.

Aslında soru cevap niteliğinde veya karşılıklı kişilerin bir birlerine sıra vererek muhabbet etmeleri hem muhabbetin ilerlemesine hem de sorunların daha hızlı çözülmesine yardımcı olabilmektedir. Yani kadın erkekten bir yardımda veya istekte bulunduğunda bunu neden istiyorsun gibi cevaplar değil de acaba bu talep bana neden gelmiştir gibi düşünceler daha doğru olacaktır. Her zaman bir başka alternatifleri vardır.

Bedensel olarak, ruhsal olarak ve düşünsel olarak kadın ve erkek birbirinden farklıdır. Yani eşlerinde istemedikleri huyların hemen değişmesini istemek, böyle yapma, buraya gitmeni istemiyorum, bunu giymeni istemiyorum gibi davranışlar eşlerin bir birlerine karşı inatlaşmasına neden olup ilişkilerin yaşanmasının zorlaşmasına neden olmaktadır. Her zaman ilişkilerde hoşgörülü olmak insanların hem kalben hem de beyinsel olarak rahat etmesini sağlayabilir.

Kadın ve erkek ilişkilerinin karşılıklı olarak ilerletilebilmesi için mutlaka kadınlar ve erkekler empati yaparak yollarına devam etmeleri gerekir. Kadın ve erkek günümüzde ne kadar eşit yaratılışta olarak görülse de kadın ve erkeğin yaratılışında büyük farklılıklar vardır.

Kadın ve erkek arasındaki ilişkiyi sağlam tutabilmek için kadınların ve erkeklerin bir birine ilişkileri dahilinde mutlaka saygılı davranmaları gerekir. Saygı iş ilişkilerinde, okul ilişkilerinde ve aşk ilişkilerinde her zaman gündemden indirilmemesi gereken davranışlardan birisidir.

Erkekler işlerine daha fazla düşünce gücü verirken, kadınlar genellikle ilişkilerinde düşünce gücünü harcarlar. Kadınlara göre zaten işlerinin düzgün gitmeme ihtimali bile düşünülemez.

Kadınlar ilişkiler hususunda bir anda belki de yüz tane bilgiyi kafasında tutarak şampiyonluğunu korurken, erkekler ilişkiler hususunda üç beş tane bir şeye önemi verip akıllarında sadece bunları tutmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rize günübirlik turlar ucuz hosting https://www.rizetours.com/