Linux Hosting Kullanımı – Hosttescil.com

Tüm dünya çapında internet kullanımı günümüzde oldukça fazla yaygınlaşmıştır. İnternet kullanımı en çok sosyal medya hesaplarının kullanımı olarak görülse de aslında internet sitelerinin kullanımı da oldukça aktiftir. İnternet sitelerinin kalite içerikli kullanılabilmesi için mutlaka özgün içeriklere ihtiyacı vardır.

Başlangıç olarak da domain ve hosting kullanımı mutlaka gereklidir. Domain alan adı anlamına gelmektedir. Hosting ise web sitenin içindeki depolama alanına verilen isim olarak bilinir. hosttescil.com olarak bu makalemizin içeriğinde Linux hosting kullanımının Windows hostingden farkını siz değerli okurlarımıza anlatmak istedik.

Hosting denildiğinde karşımıza iki çeşit hosting farklılığı çıkmaktadır. Bunlardan birincisi Windows hosting olarak sayılabilir ikincisi ise Linux hostingdir. Linux hosting Cpanel hosting olarak kullanıcı sayısı oldukça yüksek bir hosting çeşididir.

Zira bu depolama alanının diğer depolama alanına göre daha çok alana sahip olduğu ve hackerler tarafından dosyaların açılmasının zorluğudur. Eğer hostingler hususunda bilgi almak istiyorsanız (0850) 346 64 53 numaralı telefondan bizlere ulaşarak destek alabilirsiniz.

Web Hosting hizmetinin sağlandığı Linux Hosting bir Linux işletim sistemi kurulmasından sonra oluşturulan hosting türü olarak bilinmektedir. Ucuz hosting olarak da alınabilecek olan bu hosting çeşidinin bir çok ölçülendirilmesi bulunmaktadır. stabil ve güvenli olmasının yanı sıra Linux hosting yüksek performanslı bir hizmet sunarak müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır.

WordPress, Joomla ve Drupal gibi PHP destekli olduğu için içerik yönetim sistemleri olan cms ile birlikte güvenli ve stabil bir şekilde de çalışabilmektedir. Java, Flash ve Javascript uygulamalarını kullanmaya yönelik olarak sorusuz bir şekilde çalıştırabilen bir türe sahiptir.

Host tescil internet hizmetleri arasında Linux hosting uzun geçmişi olan ve kullanıcılara sunmuş olduğu performansı, güvenirliliği ve Windows hostinge göre daha ekonomik olması nedeni ile her geçen gün Linux hostingin kullanıcı sayısını giderek artış göstermektedir.

Günümüzde kullanılan web sitelerini daha hızlı kullanmak isteyen kişilerin de hosting seçiminde Linux hosting kullandıkları görülmektedir. Hız açısından da Linux hosting internet sistemi üzerinde diğer sistemlere göre kullanıcılarını destekler yapıda bir sisteme sahip olduğu için kullanımı artmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*