Nike instagram mağazasını açıyor oradan da spor ayakkabı satacak

Nike bizzat kendisi olarak satış yaptığı sanal ağlara Amazon’dan sonra Instagram’ı da ekledi. Instagram’ın ticari gücünü görmezden gelemeyen markanın hedefi, tüm gününü sosyal medyada geçiren gençler.Dünyaca ünlü spor markası Nike, yalnızca Amazon’da değil, Instagram’da da spor ayakkabıları satmaya başlayor. Nike CEO’su Mark Parker, markanın 4. çeyrek kazançlarını açıkladığı sırada şirketin her iki platformda da doğrudan mal satacağını açıkladı ancak her iki ortaklığın da ayrıntılarını paylaşmadı.

HEDEF TÜM GÜNÜNÜ SOSYAL MEDYADA HARCAYAN GENÇLER

Nike’ın taklit ürünlerin dağıtımıyla savaşmak için Amazon’da sınırlı sayıda ürün yelpazesine sahip olduğunu biliyoruz. Ancak Instagram olayı çok hoş olacak. Nike ürünlerini resmi olarak Instagram’da satışa sunarak; Nike günün büyük bir bölümünü sosyal medya üzerinde harcayan veya geçiren genç potansiyel müşterileri hedef alıyor.

NIKE FEED ÜZERİNDE ALIŞVERİŞ YAPMA İMKANI

Instagram’ın fotoğraf paylaşımının ötesinde genişleme planları hakkındaki bilgilere dayanarak Nike, uygulamanın “alışveriş etiketleri” ni 2016’da başlatabilecek şirketlerin listesine katılmış olabilir. Bir marka tarafından gönderilen resmin bu özelliğin (shopping tag – alışveriş etiketleri özelliğinin) avantajından yararlanabilecek bir reklama dokunduğunuzda, etiketler, reklamdaki öğelerin açıklamalarını ve fiyatlarını gösterir.

Bazı etiketler, satın alma işlemini tamamlamak için doğrudan şirketin web sitesine veya uygulamasına gönderilebilir. Eğer durum böyleyse Nike’ın Feed’i üzerinde alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız, bu durumda masraftan kaçınmak isteyenler Kredi Kartlarını mümkün oldukça erişemeyecek yerlere koymalarında fayda var. Zira kendinizi tutamayım harcama yapmaktan kaçamayabilirsiniz.

USA Today, Bloomberg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize Günübirlik Turlar Ucuz Hosting