Opencart Nedir Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Opencart Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kendi e-ticaret siteniz olsun ve kolay kullanımı olsun istiyorsanız Opencart kullanabilirsiniz. Peki Opencart nedir ve ne işe yarar? Türkiye’de ve dünyada birçok e-ticaret sitesi Opencart kullanmaktadır.

Php dili ile yazılmış, herhangi bir kod ve yazılım bilgisi gerektirmeyen, açık kaynak kodlu e-ticaret yazılımıdır. MySQL veri tabanına sahiptir. Bu sayede kolayca kullanabilirsiniz. Dünya üzerinde birçok gönüllü yazılımcı tarafından geliştirilmeye de devam edilmektedir.

İnternet üzerinden bununla ilgili ücretli hizmet veren birçok firma da bulunabilir. SEO uyumlu bir e-ticaret sitesi için olması gereken her şeye sahiptir.

Kolayca ödeme entegrasyonu yapılabilir ve ürünler basit bir şekilde satışa sunulabilir. Ayrıca her ürüne ait kısa açıklamalar eklenmesi, birçok sanal pos kullanımına açık olması gibi sağladığı kolaylıklar bulunmaktadır.

Opencart Nasıl Kullanılır?

Kendi işletmenize ait bir e-ticaret sitenizin olması demek, işlerinizin büyümesi ve daha fazla kişiye ulaşmanız demektir. Bu nedenle Opencart kullanarak bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.

Kullanımı oldukça basittir ve herhangi bir yazılım ve kodlama bilgisi gerektirmemektedir. Bu işi hiç bilmeyen bir kişi bile kolayca kurulumunu yapıp ürünlerini satmaya başlayabilir.

Dünya genelinde binlerce kullanıcısı bulunmaktadır ve başarılı siteler oluşturulmuştur. Kontrol panelini yönetmek sanıldığından daha kolaydır.

Her adım tek tek anlatılmakta ve açık bir şekilde sunulmaktadır. Hatta tema kurulumu bile basittir. Artık hemen bir siteye sahip olabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

Opencart Ne İşe Yarar?

Ürün satışı yapmanıza olanak tanıyan, son derece basit bir şekilde tüm ürünleri ön plana çıkarmanıza yardımcı olan, ödemelerin alınabilmesi adına tüm bankaların sanal poslarını destekleyen Opencart yazılımı sayesinde artık işletmenizi internete taşıyabileceksiniz.

Tüm ürünlerinize ait görselleri basit bir şekilde yükleyebileceksiniz. Ayrıca kişiselleştirilmiş ara yüzü bulunmaktadır. Bu sayede ister ürünlere ait küçük yazılar ekleyebilecek isterseniz farklı görseller ve videolarla bunları destekleyebileceksiniz.

Ürün eklemenizde herhangi bir kota da bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra sosyal medya entegrasyonu da bulunmaktadır. Böylece tek tıkla sitenizi ve ürünlerinizi sosyal medya üzerinde paylaşabilirsiniz. SSL ve PCI gibi alışveriş sitelerinde kullanıcı verilerini koruyan güvenlik sistemleriyle de uyumludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize Günübirlik Turlar Ucuz Hosting