Recep Tayyib Erdoğan’ın Memleketi Rize’ye Kim İhanet Ediyor

2008 Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kış Sporları merkezi ilan edilen Ovit Dağında çalışmaların henüz başlamadığı belirtilirken,Turizm cenneti olma yolunda Oviti 10 yıldır kim engelliyor. Ovit Kış Sporları merkezinin 10 yıla yakındır halen hazırlanamadığını söyleyen Rize il Genel Meclis eski Üyesi Hasan Kansızoğlu’bu kadar zamanda Ovit dağı projesinin hazırlanmadığını anlamak zor. Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanın ilçesinde yine AKP Hükümeti döneminde Kış Sporları Merkezi ilan edilen Ovit dağında çalışmaların tamamlanmamasını anlamış değilim.

2008 yılında kış Sporları merkezi ilan edildiği zaman sevinçle karşılamıştık, şimdi üzülerek izliyoruz. Burada günlük 2 bin sporcu kapasiteli alanın olduğu belirtilmişti.2640 metre dağın altından Dünyanın 2.uzun Tüneli delindi ama halen Turizm yatırımı yok. Yazıktır günahtır 10 yıldır bir proje hazırlanamaz mıydı? ’dedi.

Yolu olmayan OVİT Tüneli

Ovit Tüneli konusunda da konuşan Hasan Kansızoğlu’bu tünelin 2017 yılında tek tüple trafiğe açılacağını duyuyoruz. Yapılan açıklamalar bu yönde. Bu yanlış bir uygulama olur. Duble yol yapımına halen başlanmadı. Yoksa bize bir yem atılıyor size tek tüp yeter mi denmek isteniyor. Yolu olmayan tüneli ne yapalım. Tünelin ikisinin de trafiğe açılması uygundur, yakışanda budur.

Ama öncelikle Tünele giden yolun duble şekilde yapılması gerekir. İkizdere-Sivrikaya tünel arasında çalışmalara biran önce başlanmalıdır’ dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize Köy Pazarı Çağla Aktürk Rize Günübirlik Turlar Ucuz Hosting Günübirlik Rize Turları Rize Günübirlik Turlar