Rize’nin En Gelişmiş Çay Fabrikası Deneme Üretimi Yapacak

2016 Şubat ayında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in katılımıyla düzenlenen törenle temeli atılan en kapasiteli çay fabrikası 2017 yaş çay sezonunda deneme üretimine başlayacak.
Bir yıl gibi kısa bir sürede inşaat aşaması tamamlanıp makine aksamının montajına başlanan Pazar Taşlıdere Fabrikasında bir yandan çevre düzenlemesi devam ederken, diğer yandan ise son teknoloji makinelerin montajı da hızlı bir şekilde yürütülüyor.

Sık sık fabrika inşaatını ziyaret edip çalışmaları yerinde takip eden Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, tamamlandığında günlük 400 ton işleme kapasitesi ile en büyük kapasiteli fabrika unvanını alacak olan Pazar Taşlıdere fabrikasının 2017 yaş çay kampanyasında deneme üretimine başlayacağını belirtti.

Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “ÇAYKUR’un, Şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için çok önemli yatırımlarından biri olan Pazar ilçemizdeki Taşlıdere çay fabrikamız hızlı bir şekilde ilerliyor.

Şuanda bir yandan çevre düzenlemeli yapılıp eksiklikler giderilirken diğer yandan da çay işleme konusunda son teknoloji makine parkının montajı devam ediyor. İnşallah bir aksilik yaşamazsak bu yıl fabrikamızda deneme üretimine başlayacağız. “ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*