Rizespor yönetimi trabzon bursa maçı ile ilgili hukuki girişim kararı aldı

Çaykur Rizespor’un kulüp başkanı Metin Kalkavan ve Teknik Direktörü Hikemt Karaman birlikte basın toplantısı düzenledi. Başkan Kalkavan “Trabzonsporlu ve Bursasporlu bir kaç futbolcu ile ilgili hukuki başvurumuzu yapacağız” dedi. Spor Toto Süper Lig’in son haftasında Alanyaspor’u yenmesine rağmen Bursaspor’un deplasmanda Trabzonspor’u mağlup etmesiyle TFF 1. Lig’e düşen Çaykur Rizespor’un kulüp başkanı Metin Kalkavan, söz konusu maçta bazı futbolcuların ahlak dışı davrandığını iddia ederek, “Her ne sebepten olursa olsun doğru yapmadıklarına ve kirli olduklarına inanıyoruz.” dedi.

Yeşil-mavili kulübün başkanı Kalkavan, Mehmet Cengiz Tesisleri’nde yöneticiler ve Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın da katıldığı toplantıda açıklamalarda bulundu. Kalkavan, normal olmayan bir şekilde ligden düştüklerini ileri sürerek, Rize ve Trabzon şehirleri arasında düşmanlık oluşmasını istemediklerini vurguladı. İki şehrin dost olduğunu aktaran Kalkavan, “Spordaki olaylar dostlukları etkilemez. Birçok dostumuz var.

Birçok Trabzonlu dostumuz üzüntülerini iletti. Sportif manada Trabzonspor’un performansı yüzünden söylenmiştir.” diye konuştu. Trabzonspor yönetimine bazı şeyler ilettiklerini belirten Metin Kalkavan, “Trabzonsporlu ve Bursasporlu bir kaç futbolcu ile ilgili hukuki başvurumuzu yapacağız. Türk futbolu adına bazı şeylerin ayıklanması lazım. Yargı karar verecek. Çok net olarak bizim tespitimiz var. Yargı bunu aydınlatacaktır.

İki takımdan belli futbolcular var. Şikayetimizi yapacağız. Bu bizim hakkımız.” ifadelerini kullandı. Kalkavan, Trabzonspor ve Bursaspor kulüpleriyle ilgili şikayetlerinin olmadığına değinerek, “Futbolcuların yaptıkları ahlaki değil. Davamızı kişisel bazda açacağız. Her ne sebepten olursa olsun doğru yapmadıklarına ve kirli olduklarına inanıyoruz. Bu kişilerin içerisinde menajer de var.

Bugün savcılıkla konuştuk. Varsa gereği yapılacaktır. Bizim anlayışımız da bu normal değildi.” şeklinde görüş belirtti. Kalkavan, Trabzonspor’dan bu yönetimin bedava da olsa oyuncu almayacağını, bordo-mavili kulüple sportif anlamda ilişkilerin buzdolabına kaldırıldığını kaydetti. – “Düşmemizin büyük zararı oldu” Yeşil-mavili kulübün başkanı, Süper Lig’den düşmenin kendilerine 10 milyon lira zarar verdiğini dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize Köy Pazarı Çağla Aktürk Rize Günübirlik Turlar Ucuz Hosting Günübirlik Rize Turları Rize Günübirlik Turlar