Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı ve Bürokratları Rize’ye Gelecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından bir heyet Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan başkanlığında bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere yarın Rize’ye gelecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakanlık bürokratları, Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan başkanlığında, Bakan Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun 6 Ocak 2017 tarihinde Konya’dan kamuoyuna duyurduğu “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında 10.03.2017 Cuma Günü (Yarın) Rize’ye ziyaretlerde bulunacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı heyeti Rize’de işçiler, işverenler, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ile bir araya gelecek. Ayrıca, program kapsamında Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, emekliler ve engelli vatandaşlarla ev ziyaretleri gerçekleştirilecek.

Bakanlık heyetinin Rize’deki ziyaretleri kapsamında gerek çalışanların gerekse yatırımcı ile işverenin çalışma hayatı ile ilgili sorunları dinlenecek, görüş ve önerileri alınacak. Özellikle işveren ile sanayicilere yeni istihdam hedefleri aktarılacak, ilave istihdam destekleri konusunda bilgilendirme yapılacak.

HEYETİN RİZE PROGRAMI ŞÖYLE

09.00-11.30 Esnaf Ziyaretleri (Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetimi, şehir merkezindeki esnaflar, küçük işletmeler, eczaneler, hastaneler, hibe kapsamında iş kuran engelli vatandaşın iş yeri)

11.45-13.00 İşçilerle Yemek Programı (Fabrika ve iş yerlerinde işçilerle birlikte)

14.00-17.00 Büyük İşletmeler, OSB ve Fabrika Ziyaretleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*