Tribün Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir? – Baltaciapart | Son Dakika Aktuel Haberci

Tribün Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genellikle tribün kiralama işlemine okul gösterilerinde ihtiyaç duyulmaktadır. Kademeli sahne veya kademeli podyum ismi verilen bu sistem mezuniyet dönemlerinde, 23 Nisan Çocuk Bayramında, 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramlarında öğrencilerin her sahneye çıkanı görebilmeleri için kademeli olarak kurulmaktadır.

Organizasyonlara büyük ölçüde renk katan tribünler çok değişik şekillerde kurulabilir. Sahnenin önüne veya sahnenin yan taraflarına kurulan tribünler her bir izleyicinin başka bir izleyicinin önüne gelmeden yapılan hazırlıkları izlemesini sağlamaktadır.

Tribün kiralama yapılan hazırlıkların aileler tarafından en iyi şekilde izlenebilmesi için oluşturulmuş bir sistemdir.

Kademeleri isteğe bağlı olarak ayarlanmaktadır. Koro programlarında da kullanılan tribünler çok farklı ebat ve renklerde oluşturulabilir. Kalabalık korolarda büyük ebatlı tribün kullanmak daha uygundur. Az sayıda kişi ile oluşturulan korolarda daha küçük ebatlı tribünler kullanılabilmektedir.
Tribün kiralamak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu da tribün fiyatlarıdır. Fakat tribün fiyatları için tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Tribün fiyatlarında kullanılan malzemelerin önemi, türbin fiyatlarında kullanılan katların önemi fiyatı belirlemekte oldukça önemlidir. Bu çeşitlilik nedeni ile tribün fiyatları hususunda tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Türbinler açık alanlara konulabildiği gibi kapalı alanlara da rahatlıkla konulabilmektedir. Organizasyon ihtiyacı kapalı alanda mı yoksa açık alanda mı diye öncelikli olarak karar vermek gerekir. Düğün organizasyonlarında genellikle tribünler iç mekânlarda kullanılır. Fakat çocuk bayramlarının tümünde tribün dış mekanlarda kullanımı tercih edilir.
Portatif olan tribünler ve teleskopik tribünler olarak tribün çeşitleri ikiye ayrılmaktadır. Portatif olan tribünler adından da anlaşılabildiği gibi, kaldırılıp tekrardan kurulabilir niteliktedir. Tüm alanlara monte edilen bu tribün çeşitleri organizasyon bittikten sonra ortadan kaldırılabilir. Portatif olan tribünler isteğe bağlı olarak iç mekanlara veya dış mekanlara monte edilebilir ve daha sonra bu tribünler kaldırılabilir. Teleskopik tribünlere geldiğimizde bu tribün türleri genellikle spor salonlarına uygulanan tribün çeşididir. Çok sayıda kişinin sürekli olarak oturabilmesi için kullanılan bu tribünler spor salonlarına geçici değil uzun süre kullanılmak üzere salonun bir parçasıymış gibi monte edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rizekoypazari.com Rize Günübirlik Turlar Ucuz Hosting caglaakturk.com Günübirlik Rize Turları rizetours.ucakbiletiuygunal.com