Twitter’a Twit Düzenleme Özelliği Geliyor

Twitter kullanıcılarının belkide uzun süredir en çok istediği beklentiler arasında yer alan bir gelişme yaşandı.Twitter’ın CEO’su ve aynı zamanda kurucusu olan Jack Dorsey tarafından yapılan paylaşımlarda kişilerin Twitter kullanımı sırasında daha iyi bir deneyim kazanması açısından yeni özelliklerin ekleneceği ve bu özellikler arasında da mesaj düzeltme özelliğinin olacağını duyuruldu.

Bu bakımdan Twitter için düzeltme özelliğinin resmi bir şekilde gelebileceğini söylemek artık mümkün. Kullanıcıların milyonlarca kişiye yönelik yazdığı mesajlardaki basit hatalar çok fazla istenmezken, düzeltme özelliği olmadığından dolayı da bütün mesajların silinmesi ve tekrardan düzeltilerek yazılması gerekiyordu.

Facebook gibi pek çok sosyal medya sitesinde düzeltme konusunda gerekli olan altyapı mevcut olduğundan dolayı kullanıcılar mesaj gönderme sırasında hata dahi yapmış olsa düzenleme seçeneklerinden mesajını kolay bir şekilde düzenleyebiliyor. Benzer özelliğin Twitter’a bu kadar geç gelmesi kuşkusuz sistemin en büyük eksikliklerinden birisi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*