Web Hosting Nedir? Hosttescil.com

Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte internet web sitelerinin sayısı oldukça fazla artmış durumdadır. İnternet üzerinden bir çok sistemi kullanarak daha gelişmiş bir şekilde işlemlerini yürütebilen kişiler hem alışverişlerini internet üzerinden yapmayı hem bilgilerini edinmeyi hem de satış yapmayı başarabilmektedir.

Bu da neredeyse tüm alışveriş ve bilgi edinme platformlarını internet üzerine taşımaktadır. Fakat internet üzerinden bir alışveriş sitesi açmak veya bilgi sitesi açmak için birkaç adıma ihtiyaç bulunmaktadır. Bu adımların bir tanesi de hostingdir.

Peki; hosting nedir?

İnternet sitelerine ait olan tüm verilerin depolanmasını sağlayan ve web kullanıcılarının ulaşabilmesi için kullanıcıların giriş yapabileceği sistemi kullanıcılar için sağlayan bilgisayar sistemlerine web server ismi verilir. Bu verileri depolamak ve depolamanın yanında yayınlama işlemine de gerçekleştirme sistemine web hosting ismi verilmektedir.

Hostingin kelime anlamı, barındırma demektir. Bir web sitesin vesilesi ile yayınlanmak istenilen sayfaların, dosyaların resimlerin internet kullanan kişiler tarafından erişilebilecek bir bilgisayarda tutulması anlamını taşımaktadır. Günümüz teknolojisinde hostingler Windows hosting ve Linux hosting olarak ikiye ayrılır.

En fazla kullanılan hosting olma özelliğini taşıyan Linux web hosting depolama hususunda kullanıcılarına çok daha iyi şartların kullanılmasını sağlamaktadır. kaliteli hosting kullanmak isteyenler Linux hosting hizmetinden faydalanmak için öncelikli olarak hosting satın alma işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

hosttescil.com üzerinden hosting hususunda herhangi bir bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda mail ile veya (0850) 346 64 53 numaralı telefondan ulaşım sağlayarak bilgi alabilirsiniz.

Linux Hosting bünyesinde hosting hizmetlerinin sağlanmış olduğu sunucularda Linux işletim sistemi kurularak kullanılabilen bir hosting türüdür. Host tescil internet hizmetleri web üzerinde linux hosting çeşidini Cpanel hosting ve ucuzluğunun yanı sıra yüksek performanslı, güvenli ve stabil bir sistem ile çalışması ile tüm dünyada hizmet sunmaktadır.

PHP destekli alması özelliğini taşıdığından dolayı Joomla, WordPress, Drupal gibi içerik yönetiminde lider sistemleri cms ile de daha stabil ve daha güvenli olarak çalışabilir. Flash, Javascript ve Java uygulamalarını sorusuz olarak çalıştırabilmeyi başarabilen bir hosting çeşidi olarak kullanım öncülüğünü elinde tutmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*